Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ольшаниця

Ольшаниця - село, центр сільської Ради, залізнична станція. Розташована за 12 км на схід від районного центру. Населення - 3912 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Бушеве.
В Ольшаниці знаходиться центральна садиба колгоспу ім. А. О. Жданова, за яким закріплено 4227,9 га сільськогосподарських угідь, у т. ч.- 3563,2 га орної землі. В селі є асфальтний і цегельний заводи, гранітний кар'єр.
За успіхи, досягнуті в розвитку сільськогосподарського виробництва, 15 чоловік нагороджено орденами й медалями Союзу РСР.
Село має середню школу, клуб, бібліотеку; лікарню, амбулаторію. З 1960 року виходить багатотиражна газета «Колгоспні вісті». - 1527 року під Ольшаницею гетьман К. Острозький розбив татар і звільнив понад 10 тис. полонених, яких завойовники у гнали, у рабство.
Під час революції 1905-1907 pp. селяни Ольшаниці виступили проти поміщиків. їх боротьбу очолив селянський комітет, створений у жовтні 1905 року. До складу його входили І. Я. Павличенко, Л. Б. Кириченко та інші. Керував комітетом член РСДРП В. С. Довгалевський. Комітет став центром селянського руху чотирьох повітів: Васильківського, Канівського, Київського, Таращанського. Щоб придушити революційний виступ селян, до Ольшаниці було введено війська. В роки німецької окупації 1918 року жителі села приєдналися до Таращанського повстання.
В період тимчасової фашистської окупації гітлерівці закатували багатьох жителів села. Першими жертвами їх стали стара революціонерка М. Бабешко, один з організаторів сільського комітету в 1905 році І. Я. Павличенко та члени його родини. В лісах Ольшаниці діяв партизанський загін «Іскра», яким командував  лейтенант Г. С. Кулагін. Зв'язковим загону був  піонер Володя Бучацький, замордований фашистами в 1943 році.
Його ім'я присвоєно піонерській    дружині середньої школи, в якій він учився. За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни в боротьбі проти гітлерівських загарбників, 200 жителів села  нагороджено орденами й медалями. Поблизу села знайдено скарб римських монет (II ст. н. е.). виявлено залишки двох поселень черняхівської культури , поселення та горо дища часів Київської Русі. Залишки слов'янського городища (VI-IX ст.) та періоду  Київської Русі виявлено також біля Бушевого.

Ольшаниця