Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Турівка

Турівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 50 км від районного центру та за ЗО км від залізничної станції Прилуки. Населення - 11ЗО чоловік. Сільраді підпорядковані села Іллінська, Петрівське, Урсалівка.

В селі - колгосп «Перемога», який має 3149 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2657 га орної землі. Основний напрям господарства - вирощування зернових культур та цукрових буряків. Розвинуто тваринництво. За. досягнення в сільськогосподарському виробництві нагороджено орденом Леніна завідуючу свинофермою Г. А. Опарко і голову колгоспу С. Яринича.
У Турівці є середня школа, будинок культури, бібліотека, лікарня, пологовий будинок.
За героїчні подвиги в роки Великої Вітчизняної війни 100 жителів села нагороджено орденами та медалями.
В Турівці проживав відомий історик першої половини XIX ст. М. А. Маркевич, автор «Істоії Малоросії» та інших творів. В його маєтку існував вертепний театр. Т. Г. Шевченко присвятив йому вірш «Бандуристе, орле сизий». Тут певний час перебував і малював відомий український та російський художник Л. М. Жемчужников.
Вперше село згадується в документах під 1640 роком.

Турівка