Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дулицьке

Дулицьке - село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Роставиці, за 13 км від районного центру. Населення - 1782 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Безпечна й Ордаша.
В околицях села є багаті поклади граніту, піску і каолінових глин.
У Дулицькому міститься центральна садиба колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 3133 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2926 га орної землі. Виробничий напрям господарства - буряково-зерновий; розвинуто тваринництво. 128 передовиків виробництва нагороджені орденами й медалями.
У селі є середня школа, клуб, будинок культури, бібліотека.
Населення Дулицького брало активну участь у визвольній війні українського Цароду 1648- 1654 pp. і в гайдамацькому русі в 40-х роках XVIII ст. У 1879 році в селі відбулися селянські заворушення. В 1905-1906 pp. у Дулицькому і Безпечній мали місце виступи селян.
У 1918-1919 pp. в цьому районі діяли проти німецьких окупантів і петлюрівців місцеві партизани.
Під час тимчасової німецько-фашистської окупації чимало жителів Дулиць кого билося з ворогом у партизанських загонах. Ю. О. Ковмір був комісаром 5-го батальйону з'єднання партизанських загонів Київської області, П. К. Гудзь - комісаром Великополовецького партизанського загону. 156 жителів села за бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни нагороджено орденами й медалями СРСР.
Поблизу Дулицького знайдено 3 бронзові списи, ймовірно доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Дулицьке