Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Морозівка

Морозівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км від районного центру і за 1,5 км від залізничної станції Сулимівка. Населення - 1510 чоловік.
Тут міститься птахофабрика, яка спеціалізується на вирощуванні бройлерів. Крім того, фабрика має близько 2000 голів великої рогатої худоби. За господарством закріплено 5331 га земельних угідь, у т. ч. 2424 га орної землі.
Працюють восьмирічна школа і вечірня школа робітничої молоді, клуб, бібліотека.
Перша згадка про Морозівку належить до середини XVIII ст. В 1783-1785 pp. тут відбулося антифеодальне повстання селян, яке очолив С. Довгоп'ят. Селяни відмовлялися визнати себе кріпаками, розгромили поміщицьку садибу. Тільки за допомогою гусарського полку властям вдалося придушити повстання. Але, побоюючись дальшого розгортання селянського руху, Київська казенна палата змушена була перевести морозівців у розряд державних селян.
За бойові заслуги в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни 78 місцевих жителів нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу.

Морозівка