Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лобачів

Лобачів  (давня назва - Кульбачів) - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного центру, за 25 км від залізничної станції Тетіїв. Населення - 1177 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Нове Життя.
У Лобачеві розташований колгосп ім. Димитрова, що має 1951 га земельних угідь, у т. ч. орної землі - 1670 га, та колгосп ім. Другої п'ятирічки, що має 1249 га землі, у т. ч. 1127 га орної.
В селі діють середня школа, 3 клуби, бібліотека, пологовий будинок.
Під час тимчасової німецько-фашистської окупації в селі діяла партизанська група, очолена сержантом Червоної Армії І. Дубровським, якому вдалося втекти з німецького концтабору. Населення Лобачева та Нового Життя всіляко підтримувало партизан, за що 23 грудня 1943 року фашисти вчинили криваву розправу над жителями с. Нового Життя - 156 чоловік було вбито, а село спалено. За бойові подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни урядових нагород удостоєно 105 жителів села.

Лобачів