Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стовп'яги

Стовп'яги - село, центр сільської Ради. Розміщені за 7 км на захід від районного центру, за 35 км від залізничної станції Переяславська та за 2 км від автомагістралі Київ-Черкаси. Населення - 1762 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Веселе, Гречаники, Кавказ, Підсінне, Соснова.
На території Стовп'ягів розміщений відділок радгоспу «Дніпро», якому належить 3015 га
сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1903 га орної землі. Виробничий напрям господарства - тваринництво та овочівництво. З допоміжних підприємств тут є млин, пилорама, механізована майстерня для ремонту сільськогосподарських машин.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Вперше село згадується 1622 року під назвою Стулпяки. В 1925 році створена одна з перших на Переяславщині комуна «Червоний шлях».
Поблизу сіл Стовп'ягів та Підсінного виявлено залишки поселень: одне доби неоліту (V-III тисячоліття до н. е.), два пізньої бронзи (І тисячоліття до н. е.), одне скіфських часів (VI-III ст. до н. е.), а також кургани доби
бронзи. Біля Гречаників досліджено поховання черняхівської культури.

Стовп'яги