Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Саварка

Саварка - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Росі, за 22 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Вільшаниця. Населення -1127 чоловік. Сільраді підпорядковане С. Лютарі.
У Саварці міститься центральна садиба колгоспу ім. 1 Травня, за яким 'закріплено 1929 га
сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1801 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий; розвинуто також м'ясо-мо- лочне тваринництво.
У селі є середня школа, будинок культури, бібліотека, а також пологовий будинок.
Перші згадки про Саварку в історичних джерелах належать до 1750 року.
За мужність і відвагу, виявлені у Великій Вітчизняній війні, 160 жителів села нагороджені орденами й медалями СРСР.
Уродженцем Саварки є конструктор авіаційних двигунів, двічі лауреат Державної премії СРСР, Герой Соціалістичної Праці, академік А. М. Люлька.
Поблизу с. Лютарів збереглися 2 кургани доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), а біля Саварки; досліджено 2 кургани (Велика Могила і Гайворон) скіфських часів (II-I ст. до н. е.). Поблизу обох сіл виявлено 2 городища та поселення часів Київської Русі. За переказами, тут колись було місто Саварка.

Саварка