Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дзвінкове

Дзвінкове - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру. Населення - 886 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Перевіз.
У Дзвінковому - центральна садиба колгоспу ім. Калініна. Земельні угіддя становлять 1047,8 га, в т. ч. 857,5 га орної землі. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових культур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. На території села розташовані 2 лісництва і млин Васильківського харчокомбінату.
Працюють середня школа, бібліотека, клуб.
Під час тимчасової німецько-фашистської окупації у с. Перевозі з грудня 1941 до листопада 1943 року діяла підпільна антифашистська група в складі 27 чоловік, яку очолював А. М. Гнидобора. За зв'язки з партизанами фашисти спалили значну частину Дзвінкового і розстріляли 10 підпільників, серед них І. В. Стрижа, який за дорученням підпілля був старостою в с. Перевозі, та його дружину Т. О. Сриж. 43 жителі села за бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни нагороджені орденами й медалями.

Дзвінкове