Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Глеваха

Глеваха - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру, в межиріччі Глевахи та Бобриці (приток річки Ірпеня). На захід від села проходить залізниця Київ-Одеса, на схід - автострада Київ-Одеса. Населення - 7114 чоловік. Сільраді підпорядковані села Зайців, Іванків, Малютянка.
У Глевасі розташовані Центральне експериментальне господарство «Глеваха» Всесоюзного науково-
дослідного інституту цукрових буряків та Український філіал Всесоюзного науково-дослідного технологічного інституту ремонту й експлуатації машинно-тракторного парку.
В селі є середня та вечірня школи, клуб, бібліотека. Тут знаходиться обласна психоневрологічна лікарня.
Вперше Глеваха згадується в історичних документах другої половини XVI століття.
У Глевасі похований Герой Радянського
Союзу гвардії старший сержант І. В. Антонов, який загинув у бою за визволення села від фашистських окупантів. Уродженцю Глевахи полковнику авіації М. Ф. Хвої присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
В с. Малютянці в 1901-1911 pp. жив і творив великий український художник-реаліст академік живопису М. К. Пимоненко (1862-1912 pp.).
Поблизу с. Глевахи виявлено залишки поселення та курган доби бронзи. В 1950 році розкопано великий курган скіфського часу (VI ст. до н. е.), в якому був похований один з вождів місцевого землеробського племені. Разом з ним поховано молоду жінку. В могилі знайдено велику посудину, прикрашену золотими трикутними бляшками, золоте намисто, прикраси від уздечки та інші речі.

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Глеваха