Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Журавлиха

Журавлиха - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від райцентру, за 42 км від залізничної станції Жашків. Населення - 1972 чоловіка.
У Журавлисі знаходиться колгосп «Червона зірка», який має 2301 га землі, в т. ч. орної - 2008 га. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових культур і цукрових буряків. Розвинуте м'ясо-
молочне тваринництво.
За успіхи в розвитку колгоспного виробництва 23 передовики нагороджені орденами й медалями СРСР, в т. ч. орденом Леніна - І. П. Богдан, Д. М. Корнієнко, О. П. Загоруйко, І. М. Поліщук, орденом Жовтневої Революції - О. Ф. Тропотяга.
У селі є середня школа, будинок культури, бібліотека.
Село було відоме вже на початку XVIII ст. Воно виникло на правому березі болотистої річки Цицілії, на місці городища часів Київської Русі. В селі збереглася невеличка дерев'яна церква-пам'ятник архітектури XVIII століття.
Навесні 1905 року селяни Журавлихи спалили поміщицьку економію. Багато учасників виступу було заарештовано.
За бойові подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни 107 жителів села нагороджені орденами й медалями СРСР.

Журавлиха