Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дибинці

Дибинці - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Росі, за 10 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Богуслав. Населення- 1670 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Бородані.
У Дибинцях міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплено 3328 га
сільськогосподарських угідь, у т. ч, 2885 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий; розвинуто також м'ясо-молочне тваринництво та овочівництво. За трудові досягнення 9 передовиків' виробництва нагороджено орденами й медалями.
У селі є середня школа, будинок культури, З бібліотеки.
За мужність і відвагу, виявлені у Великій Вітчизняній війні, 160 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР.
З кінця XII ст. Дибинці славляться як видатний осередок виробництва народної художньої кераміки, відомий далеко за межами області. Тут працювали цілі династії майстрів-гончарів, зокрема Масюків. Особливо відзначився К. Масюк (1878-1933 pp.) - один з організаторів керамічної артілі. І ніші тут працюють прославлені майстри В. К. Масюк, Г. Д. Гарнага, А. Д. Старцевий, художні вироби яких експонувалися на численних республіканських і всесоюзних виставках.
Біля Дибинців виявлено 10 курганів та поселення доби бронзи.

Дибинці