Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кам'яна Гребля

Кам'яна Гребля - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Сквирці (притока Росі), за 5 км від районного центру і за 2 км від автомагістралі Київ - Вінниця. Населення - 851 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Золотуха й Кузьмівка.
У селі є багаті доклади сірого граніту, піску, жовтої та білої глини.
В Кам'яній Греблі міститься центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплено 1745 га сільськогосподарських угідь, у т; ч. 1628 та орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий; розвинуто тваринництво. Допоміжні галузі - садівництво й городництво. За високі показники 8 передовиків виробництва нагороджені орденами й медалями.
У селі є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека.
Житель Кам'яної Греблі І. Поліщук був учасником повстання на броненосці «Потьомкін».
Під час тимчасової німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна група на чолі з М. Г. Поліщуком. За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 120 жителів Кам'яної Греблі нагороджено орденами й медалями СРСР.

Кам'яна Гребля