Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великі Гуляки

Великі Гуляки (до 1965 p.- Великі Голяки) - село, центр сільської Ради, розташоване по обидва береги річки Жарки (притоки річки Ірпеня), за 20 км від районного центру і залізничної станції Фастів. Населення - 1018 чоловік, Сільраді підпорядковані села Василівка і Федорівка.
У селі - центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, земельні угіддя якого становлять 3,6 тис. га, в т. ч. орної землі - 2,4 тис. га. Виробничий напрям господарства - рільництво. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи в розвитку колгоспного виробництва ланкову О. Ф. Дяченко нагороджено орденом Жовтневої Революції.
У Великих Гуляках є середня школа, бібліотека, будинок культури.
Село засноване в другій половині XIV століття.
У липні 1861 року у Великих Гуляках відбувся виступ селян проти реформи. В село були послані війська, які придушили виступ, 21 чоловіка покарано.
В роки тимчасової німецько-фашистської окупації у селі діяла підпільна комсомольська організація, якою керували А. М. Лазебний і П. П. Поліщук. За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 173 чоловіка нагороджено орденами й медалями.
Уродженці села О. Л. Поліщук та І. С. Бондарчук - генерали Радянської Армії.
Біля с. Федорівки знайдено кам'яні знаряддя праці доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Великі Гуляки