Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лука

Лука - село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км від районного центру і за 35 км від залізничної станції Ольшаниця. Населення-3680 чоловік.
У Луці - одна з дільниць Ківшуватського колгоспу ім. Леніна, до складу якої входять 2 рільничі, садово-городня і тракторна бригади. В селі є цукровий завод, заснований 1860 року. У сезон цукроваріння на заводі зайнято 500 робітників. 10 з них за трудові досягнення відзначені урядовими нагородами, в т. ч. слюсар І. Г. Пильгун нагороджений орденом Леніна. 5 хліборобів села за доблесну працю також нагороджено орденами й медалями Союзу РСР.
У селі є середня і восьмирічна школи, будинок культури, клуб при цукровому заводі, 4 бібліотеки.
Вперше село згадується в історичних документах за 1732 рік. У 1905 році відбувся страйк селян, що працювали в поміщицькій економії. Поміщик відмовився задовольнити їхні вимоги і викликав війська. Обурені селяни пошкодили поміщицькі будівлі, припинили подачу води із ставка на завод. У село були вдруге викликані війська, які жорстоко покарали непокірних.
У роки Великої Вітчизняної війни поблизу села діяв партизанський загін ім. Чапаева під командуванням А. А. Мащенка.
Два вихідці з села Я. В. Карпенко і П. Я. Циган - генерали Радянської Армії.
Біля с. Луки в могильнику передскіфського часу (IX-VII ст. до н. е.) знайдено 15 бронзових браслетів. В селі виявлено римську монету II ст. н. е. та клад з 244 празьких монет XIV століття.

Лука