Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нова Гребля

Нова Гребля - село, центр сільської Ради, розташоване за 11 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Бородянка. Населення - 832 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Вабля і Поро- скотень.
Колгосп ім. Шевченка має 2,3 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,3 тис. га орної землі. За самовіддану працю 8 колгоспників відзначені урядовими нагородами.
У Новій Греблі е середня школа, будинок культури, бібліотека.
На околиці Нової Греблі збереглися залишки кар'єрів та горби шлаку. Колись тут жителі добували болотну руду, з якої виплавляли залізо, кували знаряддя праці й зброю. Перша письмова згадка про Нову Греблю належить до 1640 року.
77 жителів - учасників Великої Вітчизняної війни - відзначено урядовими нагородами. В період тимчасової окупації у селі діяла підпільна комсомольська група на чолі з П. Усом.

Нова Гребля