Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дорогинка

Дорогинка - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру і за 9 км від залізничної зупинки Вишняки. Населення - 1195 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Кощіївка.
У Дорогинці - центральна садиба колгоспу ім. Кірова, який має 2,9 тис. га землі, в т. ч.
орної - 2,1 тис. га. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових культур. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Заснована Дорогйнка в XVI столітті.
В 1942 році в Дорогинському лісництві виникла підпільна антифашистська група, яка у квітні 1943 року влилась у Васильківський партизанський загін під командуванням Героя Радянського Союзу А. С. Грисюка. Народним месникам велику допомогу подавали місцеві жителі. В листопаді 1943 року фашисти зробили спробу спалити Дорогинку за участь жителів у партизанському русі, але село врятувала Червона Армія. За бойові подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни понад 200 жителів села нагороджено орденами й медалями.
На околиці Дорогйнки та Кощіївки знайдено багато пряслиць з червоного шиферу часів Київської Русі.

Дорогинка