Антонів - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Березянці, за 13,5 км від районного центру. Населення - 1904 чоловіка.
В Антонові міститься колгосп «Більшовик», за яким закріплено 3559 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3418 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий; розвинуто тваринництво. У 1967 році голова колгоспу М. М. Зайченко був удостоєний ордена Леніна.
У селі є середня школа, будинок культури, бібліотека, а також пологовий будинок.
Перші згадки про Антонів в історичних джерелах належать до 1471 року. Місцеве населення брало участь у козацько-селянському повстанні під проводом К. Косинського 1591- 1593 pp., у гайдамацькому русі 1750 року Під час Коліївщини селяни постачали гайдамакам зброю, порох і продовольство. Вони взяли також активну участь у Київській козаччині 1855 року. В роки революції 1905-1907 pp. у селі відбулося кілька виступів селян і страйків сільськогосподарських робітників.
У 1920 році в Антонові виникла комсомольська організація. За мужність і героїзм, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 193 жителів нагороджено орденами й медалями СРСР.
Уродженцями села є генерал-майор В. А. Гнатенко і генерал-майор І. П. Тарасенко.
Біля Антонова знаходиться курганний могильник і городище часів Київської Русі. За народними переказами це залишки міста Розволожжя.
Дивиться також інші населені пункти цього району: