Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гавронщина

Гавронщина - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Здвижу, за 4 км від районного центру. До найближчої залізничної станції Клавдієве - 19 км. Населення - 1053 чоловіка. Поблизу села є значні поклади торфу, що використовуються для місцевих потреб. На пісках та ярах посаджено 560 га хвойних лісів.
У Гавронщині - центральна садиба колгоспу ім. Калініна, який має 2600 га землі, в т. ч. орної - 1561 ґа. Господарство спеціалізується на вирощуванні картоплі, льону, тваринництві. Розвинуто садівництво та городництво.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
В 1848 році у Гавронщині відбулися селянські заворушення у зв'язку з введенням інвентарних правил. В січні-березні 1904 року тут розповсюджувалися соціал-демократичні листівки.
Під час німецько-фашистської окупації в Гавронщині діяла підпільна організація, яку очолювали П. І. Зименко і П. С. Новик. Вона об'єднувала 42 патріоти, в т. ч. 11 комуністів і 15 комсомольців.
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 73 жителі села нагороджені орденами і медалями Союзу РСР.
Уродженцю Гавронщини М. П. Новику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Гавронщина