Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Розкішна

Розкішна - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Гнилого Тікича, за 1 км від районного центру, за 18 км від залізничної станції Жашків, за 8 км від автостради Київ - Одеса. Населення - 3224 чоловіка.
У селі знаходиться колгосп ім. XXII з'їзду КПРС, земельні угіддя якого становлять
2616 га, в т. ч. орної землі - 2238 га. Напрям господарства - вирощування зернових культур і м'ясо-
молочне тваринництво. Розвинуті рибне господарство (площа ставків - 100 та), бджільництво, садівництво й городництво. З допоміжних підприємств є олійниця, млин, пилорама, майстерні для ремонту сільськогосподарського інвентаря. У Розкішній міститься районна інкубаторна станція.
За високі виробничі показники 19 колгоспників нагороджені орденами й медалями СРСР, серед них М. П. М'яленко орденом Леніна.
В Розкішній є середня школа, клуб, 3 бібліотеки. В селі міститься районний протитуберкульозний диспансер.
В 1903 році в Розкішній відбулося заворушення селян. Карателі жорстоко придушили цей виступ. 1918 року на околицях села діяв партизанський загін під командуванням П. І. Кравченка. У червні 1920 року в селі перебував штаб Першої Кінної армії.
За героїзм і мужність, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 320 жителів Розкішної нагороджені орденами й медалями СРСР, в т. ч. В. Н. Завгородній удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Розкішна