Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Коженики

Коженики - село, центр сільської Ради. Розташовані за 15 км на південний схід від райцентру і залізничної станції Біла Церква та за 2 км від автомагістралі Київ-Одеса. Населення - 926 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Клочки.
Колгосп ім. 40-річчя КП України, центральна садиба якого розміщена в селі, має сільськогосподарських угідь 1504,4 га, в т. ч. 1315,7 га орної землі. За трудові досягнення в сільськогосподарському виробництві орденами й медалями нагороджено 10 чоловік, у т. ч. орденом Леніна - колишнього голову колгоспу Ю. Л. Костюченка, доярку Ф. І. Щур, свинарку А. Т. Веред, ланкову Н. М. Назаренко та бригадира тракторної бригади О. К. Надточія.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медамбулаторія та аптека.
Засноване село в кінці XV - на початку XVI ст. У роки громадянської війни й іноземної воєнної інтервенції кавалерійська бригада, якою командував Г. І. Котовський, вела в районі села жорстокі бої проти білополяків.
За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти гітлерівських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, 229 жителів села нагороджені орденами й медалями.
Біля села збереглося 6 стародавніх курганів.

Коженики