Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дем'янці

Дем'янці - село, центр сільської Ради. Розташовані на берегах річки Альти, за 5 км на північний захід від районного центру та за 34 км від залізничної станції Переяславська. Населення - 1845 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Мазинки й Харківці.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, земельний фонд якого становить 3158 га, з них 2328 га орної землі. З допоміжних підприємств є дві пилорами, три млини, механічна та три теслярські майстерні. За досягнуті успіхи в сільськогосподарському виробицтві шістьох жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР.
На території села працюють середня школа, клуб, бібліотека, пологовий будинок, профілакторій для оздоровлення колгоспників.
Уперше село згадується в літопису 1155 року. За легендою назва села походить від старослов'янського «демено» - руль, стерно. «Деменцями» звалися лоцмани, що проводили судна судноплавною тоді Альтою. 1919 року створено партійну, а 1921-го - комсомольську організації.
Уродженцеві Дем'янців О. Г. Губарева за виявлений героїзм у боротьбі з гітлерівцями в роки Великої Вітчизняної війни посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
На околицях сіл Мазинців та Харківців збереглися залишки поселень доби бронзи (II тисячоліття до н. е.) На території Дем'янців знайдено амфору X ст. з написами.

Дем'янці