Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Буки

Буки - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Роставиці (притока Росі), за 14 км від районного центру, на залізничній лінії Сквира-Попільня. Населення - 940 чоловік.
Поблизу Буків - великі поклади граніту, глини, піску. Тут є державний кам'яний кар'єр і державне лісове господарство площею 348 гектарів.
У Буках міститься центральна садиба колгоспу «Ленінець», за яким закріплено 1504 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1389 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-vбуряковий; розвинуто тваринництво. За самовіддану працю на колгоспних ланах 7 передовиків виробництва нагороджено орденами й медалями.
У селі працюють восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека.
Перші згадки про Буки в історичних джерелах належать до 1622 року. Жителі села брали активну участь у визвольній війні українського народу 1648-1654 pp., а також у Коліївщині. У 1905 році тут відбулися селянські заворушення.
В роки тимчасової німецько-фашистської окупації в Буках активно діяла підпільна група. Її організатором був Я. С. Шовкун, який загинув від рук гітлерівців. Після цього групу очолила М. М. Маслун (її спалили фашисти в.с. Краснянці). 20 місцевих жителів боролися в лавах партизанів. За бойові заслуги у Великій Вітчизняній війні 45 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР.
Біля Буків знайдено залишки городища, а також могильник часів Київської Русі. Він налічує 950 курганів, з яких 33 - досліджено.

Буки