Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лосятин

Лосятин - село, центр сільської Ради, розташоване за 38 км від районного центру, за 6 км від автостради Київ-Одеса і за 18 км від залізничної станції Біла Церква. Населення-2636 чоловік.
У селі - центральна садиба колгоспу «Радянська Україна». Земельні угіддя становлять 2544,7 га, в т. ч. 2452 га орної землі. Вирощуються переважно зернові культури. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. У колгоспі споруджено зрошувальну систему на площі 112 га. В Лосятині розташований відділок Саливонківського дослідного господарства.
За визначні досягнення в розвитку колгоспного виробництва 35 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР. Почесне місце серед них займає двічі Герой Соціалістичної Праці С. Д. Виштак, нагороджена шістьома орденами Леніна. З 1953 року вона обирається депутатом Верховної Ради СРСР, а з 1954 року - членом ЦК КП України. Виштак - делегат ХХІV, з'їзду КПРС та XXIV з'їзду КП України.
У 1951 році звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно бригадирові Лосятинського відділку Саливонківського дослідного господарства А. Т. Духновському. Пізніше він нагороджений другим орденом Леніна і орденом Трудового Червоного Прапора. Орденом Леніна нагороджені також Н. М. Ґапоненко, Г. М. Левченко, У. А. Левченко, К Л- Оненко, А. О. Сидоренко.
Село має середню піколу, бібліотеку, будинок культури.
За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 73 жителі Лосятина нагороджені орденами й медалями СРСР.
У селі встановлено бюст двічі Героя Соціалістичної Праці С. Д. Виштак.
Поблизу С. Лосятина на могильнику з 27 курганів розкопано один курган доби бронзи.

Дивиться також інші населені пункти цього району:

Лосятин