Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Плоске

Плоске - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру і за 40 км від залізничної станції Ольшаниця. Через село проходить шосе, яке сполучає Таращу і Ставище. Населення - 1093 чоловіка.
На території Плоского розташоване багатогалузеве господарство колгоспу «Жовтень», земельні угіддя якого становлять 2300 га, в т. ч. 2005 га орної землі. Вирощують переважно озиму пшеницю, кукурудзу на зерно, цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
За визначні успіхи в розвитку колгоспного виробництва три передовики нагороджені орденами, з них ланкова Н. І. Ясеницька - орденом Леніна.
В селі є клуб, бібліотека, восьмирічна школа.
Перша згадка про село в історичних документах належить до 1765 року. В 1905 році тут відбувся страйк сільськогосподарських робіт
ників. У 1918 році в селі діяв партизанський загін, який боровся проти німецьких окупантів і гайдамаків. Під час Великої Вітчизняної війни в районі села діяв партизанський загін ім. Чкалова під командуванням Б. Д. Кузеняого.
У Плоскому народилися В. В. Куберський - кандидат технічних наук, лауреат Ленінської премії, О. П. Маркевич - відомий зоолог, академік АН УРСР, заслужений діяч науки УРСР, а також О. А. Маркевич - народний співець-кобзар.

Плоске