Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванковичі

Іванковичі (до 1947 року - Янковичі) - село, центр сільської Ради, розташоване за 23 км від районного центру і за 6 км від автостради Київ-Одеса. Населення - 1222 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Мархалівка.
В Іванковичах розміщена центральна садиба птахорадгоспу «Рославичі», земельні угіддя якого становлять 3269,8 га, в т. ч. 1897,5 га орної землі. Вирощують переважно зернові культури.
У селі - середня школа, яка має інтернат для учнів з інших сіл, бібліотека, клуб.
За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі з окупантами в роки Великої Вітчизняної війни,
217 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР. Мешканець с. Мархалівки М. П. Тимченко - кавалер ордена Слави трьох ступенів.
У Іванковичах народилися І. І. Москаленко- генерал Радянської Армії і В. Д. Москаленко - скульптор.
Поблизу сіл Іванковичів та Мархалівки розкопано 2 кургани доби бронзи, в одному з них знайдена формочка для відливання бронзових списів. Досліджено також 2 кургани скіфського часу (VI ст. до н. е.). В кургані, який має назву Гостра могила, виявлено рештки лускоподібного панцира та інші речі. Поблизу Іванковичів, в урочищі Кляшторі знайдено римські монети II ст. н. е. Біля с. Мархалівки розкопано курган часів Київської Русі.

Іванковичі