Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кодра

Кодра - селище міського типу (з 1938 року), центр селищної Ради, розташоване за 25 км від районного центру. До найближчої залізничної станції Буян - 5 км. Населення - 2100 чоловік.
У Кодрі-комплексна бригада колгоспу «Україна» (центральна садиба в с. Забуянні), яка має 324 га орної
землі, вирощують переважно льон, картоплю, зернові. Розвинуто м'ясо-молочне тваринництво.
У селищі є склозавод. Поблизу Кодри з 1927 року ведуться розробки торфу. 1960 року побудовано завод напівбрикету, 1964 року-завод біомінеральних добрив, сировиною для виробництва яких служить місцевий торф» В гелі є лісництво Тетерівського лісгоспзагу, в розпорядженні якого 6,5 тис. га лісу.
У Кодрі є середня школа, будинок культури, бібліотека.
В роки тимчасової німецько-фашистської окупації у Кодрі був організований партизанський загін, яким командував І. О. Хитриченко. В районі селища базувалися партизанські з'єднання двічі Героя Радянського Союзу С. А. Ковпака і Героя Радянського Союзу М. І. Наумова. 10 березня 1943 року в Кодрі і поблизу неї відт бувся жорстокий бій партизанського з'єднання С. А. Ковпака з гітлерівцями. Після бою фашисти дощенту спалили селище, а всіх жителів, включаючи немовлят і жінок, які не встигли піти з партизанами, розстріляли и спалили. У боях за визволення Кодри в 1943 році брали участь воїни чехословацької бригади дід командуванням Людвіка Свободи. Серед жителів Кодри, що віддали своє життя за Батьківщину в роки Великої Вітчизняної війни, є піонери-партизани Зігмунд Кубицький, Дем'ян Шатило, Анатолій Врана, Анатолій Хмара, Франц Осецький.

Кодра