Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Веселинівка

Веселинівка - (до 1946 року - Скопці) - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км від районного центру, за 16 км від залізничної станції Баришівка і за 9 км від автотраси Київ-Харків. Населення - 2225 чоловік.
У селі міститься центральна садиба радгоспу «Заповіт Леніна», який має 7606 га землі, в т. ч. 4463 га орної, і спеціалізується на виробництві овочів та молока. За успіхи в розвитку сільського господарства 96 передовиків нагороджено орденами і медалями.
У Веселинівці є середня школа, бібліотека, будинок культури. Діє лікарня.
Село засноване наприкінці XVI - на початку XVII століть. Воно славиться своїми вишивальницями і килимарницями. Наприкінці XIX - початку XX ст. тут існувала земська художньо- промислова майстерня, керівництво якою в галузі килимарства здійснювала художниця Є. В. Прибильська. У 20-х роках працювала майстерня народних тканин, а перед Великою Вітчизняною війною – художньо-промислова школа Укрхудожпромспілки. Вишивки, килими-гобелени, декоративні панно з різнобарвними квітами веселинівських умільців здобули світову славу. У Веселинівці створено перші тематичні радянські килими. Ткалі-килимарниці майстри народного мистецтва УРСР П. І. Власенко, Н. Ю. Вовк, Ф. Ф. Іванець, М. X. Щур ще до війни виткали килими «В. І. Ленін», «К. Є. Ворошилов і С. М. Будьонний приймають парад Червоного козацтва», «Збір врожаю» та ін., які експонувалися на республіканських, всесоюзних і міжнародних виставках і були відзначені дипломами 1-го ступеня й золотими медалями.
У Веселинівці народилася майстер народного мистецтва УРСР Г. Ф. Собачко-Шостак, генерал-майор Радянської Армії С. К. Буряк, письменник В. І. Дарда.

Веселинівка