Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Фурси

Фурси (колишня Кам'янка) - село, центр сільської Ради. Розташовані на берегах річки Кам'янки, за 4 км на захід від районного центру і залізничної станції Біла Церква. Населення - 2483 чоловіка. Сільраді підпорядковано населений пункт Чмирівка.
В селі - центральна садиба колгоспу «Прапор комунізму», який має 1472,4 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1408,8 га орної землі. За трудові досягнення в сільськогосподарському виробництві орденами й медалями нагороджено 3 чоловіка.
У Фурсах є середня школа з заочним відділенням, будинок культури, бібліотека. Діють фельдшерсько-акушерський пункт та фельдшерський пункт геологорозвідки. В селі базується правобережна геологічна експедиція тресту «Київгеологія».
Село засноване наприкінці XVI - початку XVII ст. В другій половині XVII ст. його стали заселяти козаки й селяни - жителі Фурсів Чернігово-Сіверської землі. Звідси й пішла вищезгадувана сучасна назва.
В період німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна група опору, в яку входили М. І. Радчук, М. М. Труш, ф. С. Шеремет та інші. За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти гітлерівських загарбників, орденами й медалями нагороджено 358 жителів села. Уродженцю с. Чмирівки Г. Д. Луценку посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В селі похований Герой Радянського Союзу А. І. Сєрков, який загинув у бою за визволення Білої Церкви.

Фурси