Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бикова Гребля

Бикова Гребля - село, центр сільської Ради. Розташована за 20 км на південь від районного центру і залізничної станції Біла Церква та за 2 км від автомагістралі Київ-Одеса. Населення - 1100 чоловік. Сільраді підпорядковано населений пункт Черкас.
У селі знаходиться центральна садиба колгоспу ім. XXIV з'їзду КПРС, якому належить 2705 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2528 га орної землі. За трудові успіхи, досягнуті у виробництві сільськогосподарської продукції, 10 колгоспників нагороджено орденами й медалями, в т. ч. доярку П. К. Скрипку - орденом Леніна. У квітні 1971 року за видатні успіхи у виконанні завдань п'ятирічного плану їй присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
На території села - восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, фельшерсько-акушерський пункт.
Село засноване у XVII ст. 1855 року в період Київської козаччини тут відбулося велике селянське заворушення проти поміщиків. Під час кривавої сутички з військами 6 селян було вбито. Уродженець села Г. Шелест в роки Великої Вітчизняної війни командував партизанським загоном на Білоцерківщині.
За мужність і відвагу в боротьбі проти німецького фашизму 150 жителів нагороджено орденами та медалями.
В селі народився соратник М. О. Щорса та В. Н. Боженка - командир Таращанського полку П. І. Кабула, який за мужність і героїзм у 1920 році посмертно нагороджений орденом Червоного Прапора. У с. Черкас народився В. Г. Радченко (1916-1968) - літературознавець, кандидат філологічних наук.

Бикова Гребля