Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тарасівка

Тарасівка - село, центр сільської Ради. Розташована за 28 км на північний схід від Білої Церкви і за 15 км від залізничної станції Рокитне. Сільській Раді підпорядковано відділок ім. В. В. Воровського Узинського цукро- комбінату. Населення - 1244 чоловіка.
В селі - колгосп ім. Т. Г. Шевченка, який має 1476,9 га землі, в т. ч. 1426,8 га орної. За трудові досягнення в сільськогосподарському виробництві орденами й медалями нагороджено 7 чоловік, у т. ч. орденом Леніна - голову колгоспу М. У. Кушнарьова.
В Тарасівці - середня школа із заочним відділенням, будинок культури, бібліотека, пологовий будинок.
Село утворилося з невеликих хуторів, що виникли в період столипінської аграрної реформи за рахунок виселення селян із сіл Савинців, Розаліївки та Узина. У лютому 1918 року селяни обрали Раду селянських депутатів. На цих же зборах прийнято постанову про присвоєння селу ім'я великого кобзаря українського народу Т. Г. Шевченка. До того село не мало назви.
У селі проживають Герої Соціалістичної Праці Г. І. Шинкаренко, М. І. Мудра, К. А. Дідик, Я. К. Слободяник, М. Я. Зінькевич, Г. П. Прокопець та І. С. Більдій. Всі вони працювали у відділку радгоспу Узинського цукрокомбінату.
За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, орденами й медалями нагороджено 198 уродженців Тарасівки.

Тарасівка