Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Грузьке

Грузьке - село, центр сільської Ради, розташоване за 28 км від районного центру. До найближчої залізничної станції Фастів - ЗО км. Населення - 1554 чоловіка.
У Грузькому - центральна садиба колгоспу «Прапор комунізму», який має 4200 га землі, в т. ч. 2800 та орної.
Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових, льону, картоплі, овочів і тваринництві м'ясо-молочного напряму. Розвинуто садівництво, птахівництво, бджільництво.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека; дільнична лікарня.
Перша згадка про Грузьке належить до 1609 року.
Виходець з села кріпак Іван Бондаренко був ватажком гайдамацького загону, активним учасником Коліївщини. У зв'язку з проведенням реформи 186.1 року тут відбулися селянські заворушення. В 1904 році селяни Грузького повстали проти місцевого поміщика. Повстання очолив житель села В. М. Машовець.
За героїзм, виявлений у боях проти німецько-фашистських загарбників під час Великої Вітчизняної війни, 208 жителів Грузького нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу. Уродженцями села є генерал-майор М. Г. Павленко і віце-адмірал М. Д. Машовець.

Грузьке