Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Клюки

Клюки - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Денгофівка. Населення - 1071 чоловік. Сільській Раді підпорядковано с. Хмелівка.
За колгоспом «Прапор Леніна», який розташований на території села, закріплено 2529 га землі, в т. ч.2102 га орної. Напрям господарства зерново-буряковий. Розвинуто тваринництво. 1971 року свинарку Т. І. Войну за високі виробничі показники у восьмій п'ятирічці нагороджено орденом Жовтневої Революції.
У селі - восьмирічна школа, будинок культури, дві бібліотеки, пологовий будинок.
Вперше К люки згадуються в документах XVII ст., коли вони належали польському магнатові Я. Сангушкові. Восени 1907 року селяни Клюків зруйнували поміщицький маєток, розібрали хліб, худобу, почали ділити землю. Виступ було придушено каральним загоном. 18 чоловік віддано до суду.
За виявлений героїзм у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками в роки Великої Вітчизняної війни 79 жителів нагороджено орденами й медалями.

Клюки