Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пологи-Яненки

Пологи-Яненки - село, центр сільської Ради. Розміщені за 25 км на південний схід від районного центру та за 28 км від найближчої залізничної станції Гладковщина. За 7 км від села проходить автомагістраль Київ - Черкаси. Населення - 1310 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Тарасівка і Улянівка.
В селі розміщений племінний радгосп «Колос», який має 2264 га земельних угідь, у т. ч. орної землі -1410 га; 789 голів великої рогатої худоби і 770 свиней.
За успіхи, досягнуті у виробництві сільськогосподарської продукції, 14 чоловік нагороджено орденами й медалями СРСР. Є. П. Демиденко, яка ЗО років працює на фермі, в 1958 році присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці, а 1966-го - відому всій країні доярку нагороджено другим орденом Леніна. Знатну землячку чотири рази обирали депутатом Верховної Ради СРСР. Відзначені і її послідовниці: доярки Г. М. Денисенко - орденом Леніна, Г. Ф. Тоцька - орденом Трудового Червоного Прапора.
На території села є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, радіовузол, пологовий будинок.
Уперше село згадується в історичних джерелах за 1622 рік. У червні 1795 року тут спалахнуло повстання селян на чолі з А. Каплюком на знак протесту проти покріпачення жителів села. Повстання було жорстоко придушене. Під час першої російської буржуазно-демократичної революції 1905-1907 pp. відбулися виступи селян проти поміщицького гніту.
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни в боротьбі проти гітлерівських загарбників, 83 жителів села нагороджено орденами й медалями.
Уродженцями села є доктор біологічних наук професор А. І. Зражевський, спеціалісти сільського господарства Герої Соціалістичної Праці С. С. Битик і П. І. Чухно.

Пологи-Яненки