Борова - центр селищної Ради, розташована по обидва береги річки Стугни, за 18 км від районного центру. У селищі - залізнична станція Мотовилівка. Населення - 9100 чоловік.
Провідне місце в економіці селища посідає промисловість. Діють Мотовилівський деревообробний комбінат тресту «Київлісотара», молокозавод. У селищі - Київська овочекартопляна дослідна станція Українського науково-дослідного інституту картопляного господарства.
У Боровій - середня та восьмирічна школи, широкоекранний кінотеатр, 2 клуби, 2 бібліотеки. Працюють лікарня на 100 ліжок, пологовий будинок, поліклініка, 3 медпункти, кістково-туберкульозна лікарня на 100 ліжок.
У період тимчасової німецько-фашистської окупації в Боровій з червня 1942 року до визволення діяла підпільна антифашистська група, якою керували комуністи М. Н. Панасик і В. В. Головко. Багато жителів села входили до партизанського загону, що діяв у навколишніх лісах.
Біля Борової виявлено поселення доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).
У Боровій минули дитячі роки А. М. Соколова - льотчика-винищувача, Героя Радянського Союзу. Тут училися в школі І. Г. Петровський, видатний радянський вчений-математик, академік, лауреат Державної премії, ректор Московського університету та В. І. Верховський - доктор історичних наук. 5 вихідців з селища - кандидати наук: І. О. Мотовиловець, Є. М. Ємчук, Г. І. Іллюхін, Н. К. Михайличенко, М. О. Кирсенко.
Дивиться також інші населені пункти цього району: