Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Зеленьки

Зеленьки - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Росаві, за 14 км від районного центру та залізничної станції Миронівка, вздовж автомагістралі Київ-Дніпропетровськ. Населення - 3532 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Світле та Польове.
У селі розміщено колгоспи «Україна», земельний фонд якого становить 3293 га, та ім. Леніна з земельним
фондом 2419 га. Виробничий напрям господарств - рільництво та м'ясо-молочне тваринництво. Механізатор І. Ф. Шпак нагороджений орденом Жовтневої Революції.
У Зеленьках е середня та восьмирічна школи, будинок культури, клуб, дві бібліотеки, дільнична лікарня.
Під час тимчасової німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна партійна організація на чолі з Ф. Й. Чередником. За мужність і героїзм, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, близько 180 жителів села нагороджено орденами й медалями.
Біля села розкопано кургани доби бронзи (III - початок І тисячоліття до н. е.) та ранньо-скіфських часів (VI-V ст. до н. е.). В одному з досліджених тут кочівницьких курганів знайдено скелет вершника в залізній кольчузі, шолом, стріли, списи та кістяки 2-х коней, вудила, стремена.

Зеленьки