Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шевченківка

Шевченківка - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км від районного центру і за 10 км від автостради Київ-Одеса. Населення - 366 чоловік. Сільраді підпорядковані села Червоне і Червоне Поле.
У Шевченківці - центральна садиба колгоспу ім. Т. Г. Шевченка, що має1240,8 га землі, в т. ч. 1177,7 га орної землі. Провідні галузі господарства - рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. Розвинуте птахівництво.
Колгосп посідає одне з перших місць у районі по всіх показниках сільськогосподарського виробництва. Протягом 1966-1968 pp. одержано з кожного гектара в середньому по 28,8 цнт зернових, у т. ч. пшениці - 35,9 цнт, цукрових буряків - 395 цнт. За вирощування високих урожаїв цукрових буряків 12 чоловік нагороджено орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна -ланкову Т. П. Гавриш і голову колгоспу К. П. Степаненка.
Село має восьмирічну школу, 2 клуби, бібліотеку.
Шевченківка виникла 1928 року. Заселили її жителі навколишніх сіл -Великої Вільшанки, Погребів, Тростинки.
Під час тимчасової німецько-фашистської окупації гітлерівці спалили село. За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 54 жителі Шевченківки нагороджені орденами й медалями.
Біля с. Червоного в кургані «Близнюки» виявлено поховання доби бронзи та скіфських часів.

Шевченківка