Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хоцьки

Хоцьки - село, центр сільської Ради. Розташовані за 25 км на південний схід від районного центру на автомагістралі Київ-Черкаси та за 20 км від найближчої залізничної станції Гладківщина. Населення - 2255 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Борок і Комарівка.
В селі розміщена центральна садиба колгоспу «Комунар», за яким закріплено 4947 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4069 га орної землі. З допоміяших підприємств є пилорама, млин, олійниця, майстерня для ремонту сільськогосподарського реманенту»
За трудові успіхи, досягнуті в сільськогосподарському виробництві, 12 колгоспників нагороджено орденами й медалями.
На території села є середня школа, клуб, бібліотека, лікарня.
В січні 1942 року у селі створено підпільну групу, яку очолив член партії з 1919 року В. О. Іванов («дід Василь»). До її складу входило 33 чоловіка, в т. ч. 9 комуністів і 7 комсомольців. За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти гітлерівських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни та в партизанському з'єднанні, 67 жителів села нагороджено орденами й медалями.
Поблизу сіл Хоцьок, Борка й Комарівки виявлено залишки кількох поселень доби неоліту (V-III тисячоліття до н. е.) та черняхівської культури, а також могильник і два поселення періоду Київської Русі.

Хоцьки