Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Балико-Щучинка

Балико-Щучинка - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі Дніпра, за 37 км від районного центру. Населення - 793 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане село Уляники, де міститься центральна садиба колгоспу ім. Петровського. За колгоспом закріплено 2,3 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1,8 тис. га орної землі.
У Балико-Щучинці є середня школа, клуб, бібліотека.
Населений пункт Балико засновано наприкінці XVI ст. На початку XVIII ст. поруч з Балтико виникло село Чучинка. Назва його походила від найменування невеличкої річки Чучинки, що протікає через село. Згодом Чучинку почали називати Щучинкою. У 1921 році села Балико й Щучинка об'єдналися в одне - Балико-Щучинку.
1919 року в селі засновано комсомольський осередок, а 1923 року - комуну.
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 228 жителів нагороджені орденами й медалями СРСР.
Біля села виявлено поселення трипільської культури, кургани скіфського часу. Тут досліджувалися поселення й городище часів Київської Русі, залишки міста Чучина (згадується в літопису 1110 р.). Тут же розкопано давньоруські й кочівницькі кургани.

Балико-Щучинка