Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Переяславське

Переяславське (до 1965 року - станція Переяславська) - село, центр сільської Ради, розташоване за 28 км на північний схід від районного центру та за 6 км від автомагістралі Київ - Харків. Населення - 1510 чоловік.
На території села розміщається бригада колгоспу «Жовтень», центральна садиба якого в с. Жовтневому. З промислових підприємств тут є держмлин, калібрувальний кукурудзо-сушильний завод, що обслуговує Переяслав-Хмельницький район. За самовіддану працю бригадира тракторної бригади М. Д. Лоя нагороджено орденом Леніна.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека.
1924 року створено партійну організацію. В 1939-1940 pp. 13 колгоспників були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 232 жителів села нагороджено орденами й медалями.
Біля станції Переяславська партизани загону, яким командував Герой Радянського Союзу О. В. Тканко, пустили під укіс два військові ешелони ворога.

Переяславське