Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бортничі

Бортничі - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру і за 4 км від автотраси Київ-Харків. Відстань до залізничної станції Дарниця 10 км. Населення - 5510 чоловік. Сільській Раді підпорядковане також село Щасливе.
У селі містяться управління експлуатації Бортницької зрошувальної системи і центральна садиба радгоспу «Бортничі», який має 6023 га землі, в т. ч. 3774 - орної. Господарство спеціалізується на виробництві молока і вирощуванні овочів. Значне місце належить садівництву і птахівництву. За успіхи, досягнуті у восьмій п'ятирічці, радгосп нагороджено орденом Леніна.
У селі є восьмирічна школа, дві бібліотеки, будинок культури, клуб, а також лікарня. Майже всі будинки газифіковано; прокладено водопровід.
В історичних документах Бортничі вперше згадуються під 1581 роком.
187 жителів села, які виявили героїзм на фронтах Великої Вітчизняної війни, нагороджено орденами й медалями СРСР.
Біля села виявлені поселення неоліту (I-III тисячоліття до н. е.), доби міді (III тисячоліття до н. е.) та бронзи (II тисячоліття до н. е.); досліджено чотири поселення раннього заліза (-I ст. до н. е.). На одному з них знайдено залишки бронзоливарної майстерні. Виявлено також поселення і могильник зарубинецької культури.

Бортничі