Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кошів

Кошів - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Росі, за 17 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Кашперівка. Населення - 1078 чоловік. Сільській Раді підпорядковано с. Погреби.
На території Кошева міститься колгосп «Нове життя», за яким закріплено 3020 га землі, в т. ч. 2237 га орної. Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий. Розвинуто тваринництво.
Чотирьох колгоспників за вирощування високих урожаїв та успіхи в розвитку тваринництва відзначено урядовими нагородами, серед них орденом Леніна - доярку Ф. В. Гоменюк.
У селі є восьмирічна школа, будинок культури, дві бібліотеки, пологовий будинок.
Навколо Кошева збереглися кілька курганів і залишки військового табору часів Київської Русі. Назва села походить від цього табору, або коша. В історичних документах воно відоме з 1629 року. На березі Росі, поблизу села, височить курган Кочубеєва могила. На цьому місці в 1708 році зрадник Мазепа стратив патріотів І. Іскру й В. Кочубея. У липні 1908 року у зв'язку з 200-річчям з дня їх страти біля села встановлено гранітний обеліск. 1905 року відбувся страйк, організаторами якого були селяни М. Ю. Бондар, С. М. Ратушний, Г. К. Захарченко. Але виступ придушили карателі, а керівників його заарештували.
Жителю Кошева А. П. Бондарю за мужність, виявлену в боях на Сандомирському плацдармі в серпні 1944 року, присвоено звання Героя Радянського Союзу.

Кошів