Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Оленівка

Оленівка (до 1917 p.- Геленівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 24 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Мотовилівка. Населення - 1270 чоловік.
У селі - центральна садиба колгоспу ім. ВКП(б), який має 1,7 тис. га землі, в т. ч. орної - 1,3 тис. га. Виробничий напрям - вирощування зернових культур з розвинутим м'ясо-молочним тваринництвом. Допоміжні галузі - городництво, садівництво, рибництво та бджільництво. У селі розташовані також відділок Київської овочево-картопляної дослідної станції та філія Київської фабрики художніх виробів.
В Оленівці є восьмирічна школа, бібліотека, клуб.
Село виникло в XVII столітті.
За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 77 жителів села нагороджено орденами й медалями.
Оленівка - визначний осередок художнього декоративного ткацтва на Київщині. Ще наприкінці XIX ст. тут почали виробляти килими типу гобеленів. У 1913-1915 pp. художнім керівником ткацької майстерні в с. Оленівці був В. Г. Кричевський - український радянський архітектор, живописець і графік.
Біля Оленівки досліджено кургани доби бронзи (II тисячоліття до н. е.) і періоду Київської Русі. В урочищі Лarepi є два городища. На околицях знайдено багато пряслиць з червоного шиферу часів Київської Русі.

Оленівка