Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


В'юніще

В'юніще - село, центр сільської Ради. Розташоване на лівому березі Дніпра, за 14 км на південь від районного центру й за 40 км від залізничної станції Переяславська. За 6 км на схід від села проходить автомагістраль Київ-Дніпропетровськ. Населення - 617 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Городище, Козинці та Циблі.
Колгосп ім. Т. Г. Шевченка, центральна садиба якого розміщена в селі, має 3469 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2450 га орної землі. З допоміжних підприємств є пилорама, два млини, майстерня для ремонту сільськогосподарських машин.
На території В'юніща працюють середня школа, дві бібліотеки, клуб.
У дніпровських затоках, що оточують село, ловилося багато в'юнів. Звідси, гадають, і походить його назва.
Перша згадка в історичних джерелах про село належить до 1622 року.
У В'юнищі 1845 року перебував Т. Г. Шевченко. Тут він написав твори «Холодний Яр», «І мертвим, і живим, і ненародженим», «Минають дні, минають ночі», «Три літа», «Маленькій Мар'яні».
За мужність і відвагу, виявлені в боях з німецько-фашистськими загарбниками, 106 жителів села удостоєно урядових нагород.
Уродженці села - учитель Г. Ф. Харченко нагороджений орденами Леніна й Трудового Червоного Прапора, Г. І. Бойко-Павлов був активним учасником громадянської війни на Далекому Сході в 1920-1922 роках.
Біля Козинців, в урочищі Загаї виявлено поселення доби неоліту (V-ІУ тисячоліття до н. е.) та бронзи (II тисячоліття до н. ери).

В'юніще