Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дідівщина

Дідівщина (стара назва - Довгоселиця)- село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Ірпеня, за 15 км від районного центру і залізничної станції Фастів. Населення - 1190 чоловік. Сільраді підпорядковані села Вільшанська Нива й Деминівка.
У Дідівщині знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Леніна, земельні угіддя якого становлять 3,1 тис. га, в т. ч. орної землі- 2,1 тис. га. В колгоспі сіють переважно озиму пшеницю, ячмінь, горох, з технічних культур - цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
У селі є восьмирічна школа, бібліотека, будинок культури. Працюють лікарня, медпункт, аптека.
У липні 1861 року в Дідівщині відбувся виступ селян проти реформи. Викликані війська придушили цей виступ. У червні 1905 року відбувся страйк сільськогосподарських робітників, які працювали в панській економії.
За бойові заслуги на фронтах Великої Вітчизняної війни 217 жителів села нагороджено орденами й медалями.
У Дідівщині народилися М. Г. Сахно - генерал-майор танкових військ і А. І. Горобей - кандидат економічних наук, який багато років працював директором Київського філіалу музею В. І. Леніна.
На околиці села в урочищі Дальній Панорі досліджено поселення і могильники ранньо-слов'янської черняхівської культури (розкопано 19 поховань та одне житло), виявлено також могильник та поселення часів Київської Русі.

Дідівщина