Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Черняхів

Черняхів — село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км від районного центру. Населення — 2906 чоловік.   
У Черняхові міститься центральна садиба колґоспу «Маяк», який має 4,3 тис. га сільсько-господарських угідь, у т. ч. 3,5 тис. га орної землі. За самовіддану працю 5 колгоспниківудостоєні урядових нагород. Тут працює міжколгоспний Цегельний завод.
У селі — середня школа, клуб, бібліотека, лікарня. Черняхів вперше згадується у документах   
XVII ст. Під час визвольної війни українського народу 1648—1654 рр. у Черняхівському лісі відбулася козацька рада.
Наприкінці 1919 року був сформований партизанський загін на чолі з Я. Смілим, який відзначився у боротьбі з ворогом.
514 односельчан — учасників Великої Вітчизняної війни-відзначені урядовими нагородами. В період тимчасової окупації села тут діяла підпільна патріотична група під керівництвом А. А. Шкуренка, яка мала зв'язок з Київським підпільним обкомом партії. У Черняхові народився В. П. Комісаренко - радянський вчений і громадський діяч, заслужений діяч науки УРСР, академік АН УРСР. У 1900-1901 рр. біля Черняхова археолог В. В. Хвойко дослідив вперше ранньослов'янський могильник II-V ст. і дав назву археологічній культурі - черняхівська. Пізніше тут виявлено два поселення цього ж часу та та кочівницький курган.

Черняхів