Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ленінське

Ленінське (до 1947 року - Ленінська Тарасівка) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Сквирці (притока Росі), за 14 км від районного центру і за 4 км від автомагістралі Київ - Вінниця. Населення - 786 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Нова Пустоварівка.
В околицях села є поклади каолінових глин, піску, граніту й торфу.
У Ленінському міститься центральна садиба колгоспу ім. Першого травня, за яким закріплено 2040 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1909 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-тваринницький. Допоміжні галузі - садівництво й рибництво. 48 передовиків сільського господарства нагороджено орденами й медалями, серед них Г. М. Гіптенко і І. С. Рибчинський удостоєні ордена Леніна.
У Ленінському діють восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Село засноване в середині XIX ст. і мало назву Стадниця.
За героїзм і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни, 89 місцевих жителів нагороджено орденами й медалями СРСР.
Уродженцем села є член ЦК КПРС, депутат Верховної Ради СРСР С. С. Авраменко.

Ленінське