Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Григорівка

Григорівка - село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі Дніпра, за 22 км на південь від районного центру та за 50 км від найближчої залізничної станції Переяславська, В селі є пристань. Населення - 1158 чоовік. Сільраді підпорядкован і населені пункти Зарубинці, Луковиця, Монастирок, Трахтемирів.
На території села розміщена центральна садиба радгоспу «Григорівський», за яким закріплено 3223 сільськогосподарських угідь, у т. ч. 715 га орної землі. З допоміжних підприємств є млин, пилорама, ремонтно-технічна майстерня, виноробний цех. Трудівники села першими в області з допомогою об'єднання «Сільгосптехніки» та Українського науково-дослідного інституту механізації і електрифікації сільського господарства почали освоювати орнонепридатні схили, що створює сприятливі умови для розвитку садівництва й виноградарства.
В селі працюють восьмирічна школа, клуб, дві бібліотеки, фельдшерсько-акушерський пункт.
Перша згадка в історичних джерелах про Григорівку належить до 1552 року.
В роки громадянської війни уродженці села А. П. і М. С. Спижові служили у військовому з'єднанні Червоного козацтва України. М. С. Спижовий командував кавалерійським полком. У Велику Вітчизняну війну він був партизанським зв'язковим.
1922 року створено ТСОЗ «Прометей», що об'єднував 40 господарств.
Під час Великої Вітчизняної війни з листоада 1942-го до березня 1943 року у Григорівці діяла підпільна група, яку очолював житель села С. Д. Ломака. В березні 1943 року вона була реорганізована в партизанський загін ім. Т. Г. Шевченка, який пізніше об'єднався із загоном ім. В. І. Чапаева, утворивши партизанське з'єднання ім. В. І. Чапаева. В боях на фронтах війни та в партизанському русі брало участь 480 жителів Григорівки, з них 394 чоловіка нагороджені орденами й медалями. Свято шанують жителі села пам'ять про воїнів, які загинули в боях за Григорівку. В центрі її закладено парк «Дружба» на честь бійців різних національностей, що визволяли село. У братській могилі поблизу школи поховано 190 воїнів, у т. ч. гвардії рядового Героя Радянського Союзу М. Є. Пєтухова.
Біля сіл Григорівки, Зарубинців, Луковиці, Трахтемирова виявлено чимало археологічних пам'яток від трипільської культури (IV-III тиячоліття до н. е.) до часів Київської Русі. З них найважливіші - Трахтемирівське скіфське городище, могильник зарубинецької культури, що дав назву цій культурі, та давньоруське городище.

Григорівка