Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малополовецьке

Малополовецьке - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Субоді (притоці Кам'янки), за 20 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Кожанка. Населення - 2950 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Тарасівка.
У Малополовецькому - центральна садиба колгоспу «Нове життя», який має 4,4 тис. га землі, в т. ч. орної - 3,2 тис. га. З допоміжних підприємств у колгоспі є 2 млини, олійниця. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За трудові успіхи 8 передовиків виробництва нагороджені орденами й медалями, в т. ч. бригадир А. Д. Рибитва - орденом Жовтневої Революції.
У селі - середня школа, 2 бібліотеки, клуб; є лікарня на 50 ліжок.
У травні 1905 року селяни відмовилися працювати на поміщицьких ланах, вимагаючи підвищення плати. Восени того ж року вони підпалили панські скирти необмолоченого хліба і розібрали отару овець. У червні 1906 року відбувся страйк сільськогосподарських робітників, що працювали в маєтку, очолюваний селянами С. Безштаньком, Я. Сіроданом, Г. Заболотним, С. Морозом. Страйкарі примусили орендаря підвищити оплату праці.
Під час німецько-фашистської окупації у травні 1943 року партизани розгромили в Малополовецькому полійцейську дільницю, вбили 12 зрадників і знищили списки молоді, яку мали вивезти до Німеччини.

Малополовецьке