Ожегівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км від районного центру, за 38 км від залізничної станції Біла Церква. Населення - 683 чоловіка. За 3 км від села - автотраса Житомир - Ставище.
Плоша населеного пункту - 192.6 га.
День села - 7 липня.
Дослідники історії припускають, то село було засноване у середині XVIII ст. Вірогідно, його засновником був відомий місцевий діяч Антоній Ожга. Певний час він був регіментарем української партії (тобто очолював польські війська на теренах Київського і Брацлавського воєводств).
Перші писемні відомості про Ожегівку знаходимо в історичних документах другої половини XVIII ст.
Після другою розподілу Речі Посполитої (1793 р.) та адміністративної реформи в Російській імперії (1797 р.) Ожегівка потрапила до складу Тарашанського повіту, й тому село перевели з парафії Пархомівської церкви до парафії Любчанської церкви святого Іоанна Богослова.
У 1882 р. в селі побудовано Покровську церкву, яка з частковою перебудовою є діючою і на сьогодні.
Після Лютневої революції 1917 р. в Ожегівці відбувалися бурхливі події, пов'язані з перерозподілом майна та землі.
Під час німецької окупації в 1918 р. у селі містилася база місцевого партизанського загону.
З 1923 р. по 1930 р. Ожегівка входила до Білоцерківського округу, з 1932 р. - до Білоцерківською окруїу Київської області.
Під час Голодомору 1932-1933 рр. від голоду померли 210 мешканців села.
Населений пункт був визволений у ніч на Новий 1944 рік.
За мужність у боях з німецько-фашистськими окупантами 65 жителів села нагороджено орденами і медалями.
У 1954 р. в Ожегівці з'явилося радіомовлення. а в 1959 р. село було електрифіковане.
Коли з І січня 1963 р. Володарський район було ліквідовано, Ожегівка увійшла до Ставишанською району. У 1966 р. Володарський район було знову відновлено.
У 1970-х роках в Ожегівці містився колгосп ім. 40-річчя Жовтня. Виробничий напрям - впрошування зернових культур та цукрових буряків: розвинуте тваринництво.
В селі діяли восьмирічна школа. Будинок культури і бібліотека.
У період реорганізації 1990-2000 рр. основне господарство ліквідовано. Землі розпайовано між працівниками.
Нині на території Ожегівської сільської ради прапююіь 2 сільськогосподарських підприємства - ФГ "Фермер-Філд" (керівник - О.В. Шкріба) і ФГ "Відродження" (керівник - В.Г. Скиба). З магазини продовольчих і промислових товарів: діють Будинок культури, ФАП, НВК "ЗОШ МИ ступенів - ДНЗ", поштове відділення.
У майбутньому планується підведення до населеного пункту природного газу, будівництво переробних цехів, відновлення тваринницької галузі у сільськогосподарських підприємствах.
У селі діє Свято-Покровська православна церква, яка належить до Української Православної Церкви Московського патріархату, вона зареєстрована в Білоцерківській єпархії. Настоятель
Свято-Покровської церкви - благочинний Володарською раііону Сичевський Микола Михайлович. Храм-будівля належить церковній общині с. Ожегівка.
Дивиться також інші населені пункти цього району: