Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Запруддя

Запруддя (до 1960 року - Вінцентівка) - село, центр сільської Ради. Розташоване по обидва береги Гороховатки, лівої притоки річки Росі, за 18 км на північний схід від районного центру і за 16 км від залізничної станції Ольшаниця. Населення - 2997 чоловік.
У Запрудді розміщена центральна садиба колгоспу ім. М, Ф. Ватутіна, за яким закріплено 3945,2 га землі, в т. ч. 3746 га орної. За самовіддану працю 9 передовиків сільськогосподарського виробництва нагороджено орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна-ланкових колгоспу - П. Бублик і Л. Г. Буру, орденом Жовтневої Революції-бригадира . Т. Черикала.
Село має середню школу, дві бібліотеки, будинок культури, лікарню, аптеку. Тут виходить колгоспна багатотиражна газета «Прапор Жовтня».
1905 року в поміщицькій економії відбувся страйк робітників, організаторами якого були С. Максименко та І. О. Широкоступ.
За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти гітлерівських загарбників, 400 жителів села нагороджено орденами й медалями.
Уродженцю Запруддя К. Д. Висоцькому за мужність, виявлену в боях з білофіннами, в 1940 році присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Запруддя

Луб'янка